O rowerach elektrycznych

Czym jest rower elektryczny?

Rower elektryczny na pierwszy rzut oka niewiele różni się od tradycyjnego jednośladu. Bliższe przyjrzenie się e-bikowi pozwoli jednak dostrzec trzy elementy różniące go od tradycyjnego roweru. Należą do nich: bateria, silnik elektryczny oraz specjalny kontroler.

Te trzy elementy sprawiają, że jazda takim rowerem jest łatwa i przyjemna. Przejażdżka wymaga znacznie mniejszego wysiłku, a to z kolei pozwala na pokonywanie długich tras w krótkim czasie.

 

 

 

Jak działa rower elektryczny?

Podstawowym atutem rowerów z dodatkowym napędem elektrycznym jest to, że specjalnie zaprojektowany silnik wspomaga cyklistę podczas jazdy, zapewniając mu wysoki komfort i możliwość zredukowania wysiłku.
Silnik uruchamia się automatycznie w momencie, gdy zaczynamy pedałować. Natomiast sprytny kontroler dodaje odpowiednią ilość mocy, aby płynnie wystartować i kontynuować jazdę na dowolnie wybranym poziomie wspomagania.

Warto jednak zaznaczyć, że rower elektryczny nie jest, jak mogłoby się wydawać pojazdem, który pracuje wyłącznie dzięki zasilaniu energią elektryczną. Aby wprawić go w ruch niezbędna jest siła naszych mięśni, którą wkładamy w pedałowanie.

Dla kogo dedykowane są rowery elektryczne?

Przejażdżka rowerem elektrycznym może być ciekawym doświadczeniem dla osób w każdej kategorii wiekowej. Taki pojazd może być atrakcyjny zarówno dla osób młodych, a także dla seniorów. Główna korzyść dla młodszych użytkowników wynika z możliwości pokonania w krótkim czasie długiego dystansu, regulując podczas jazdy ilość wkładanego wysiłku, w zależności od preferencji. Bez trudu można pokonać na przykład trasę prowadzącą dookoła Zalewu Sulejowskiego, liczącą powyżej 50km.

Natomiast osoby starsze, dla których jazda rowerem staje się zbyt dużym obciążeniem, mogą cieszyć się przyjemnością z lekkiej, bezwysiłkowej przejażdżki.

Ciekawym rozwiązaniem jest również wypożyczenie rowerów składanych, które po złożeniu przyjmują niewielkie rozmiary umożliwiające umieszczenie ich w bagażniku samochodu osobowego. W takiej postaci można zabrać je w dalszą podróż, gdyż świetnie spiszą się jako środek lokomocji we wszelkich miejscach turystycznych. Bardzo dobrze sprawdzają się w górzystych terenach, gdyż z takimi rowerami podjazd pod górę to żadne wyzwanie.

Nasza oferta zawiera cztery rodzaje rowerów (MTB, miejskie, trekkingowe, składane), więc każdy powinien znaleźć coś dla siebie.

Zastanawiasz się nad zakupem roweru elektrycznego?

W takim razie polecamy polskiego producenta rowerów elektrycznych Ecobike. Niezawodnymi rowerami tej firmy dysponuje właśnie nasza Wypożyczalnia. Zatem jeśli myślisz o zakupie takiego pojazdu wypożycz rower u nas, przetestuj go, a jeśli spełni Twoje oczekiwania przekierujemy Cię do najbliższego sklepu Ecobike.

Więcej informacji na temat firmy Ecobike znajdziesz na stronie www.ecobike-shops.pl

Gotowy na nową przygodę?

Przejażdżka rowerem elektrycznym to świetny sposób na zdrowy wypoczynek i aktywność fizyczną.

Wypożycz rower i ruszaj w drogę!

unia
unia
unia
unia

„Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie.”

Operacja pn. „Mobilna wypożyczalnia rowerów elektrycznych ładowanych za pomocą baterii słonecznych” mająca na celu rozwój przedsiębiorczości na terenie LGD Dolina Pilicy poprzez założenie działalności gospodarczej polegającej na wypożyczaniu rowerów elektrycznych.

Operacja współfinansowana jest ze środków Unii Europejskiej w ramach działania: „Wsparcie dla rozwoju lokalnego w ramach inicjatywy LEADER Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020.